poniedziałek, 23 maja 2016

pocztówki nr 622 - 625

Witam wszystkich w ten piękny dzień. U mnie pogoda wręcz rewelacyjna, aż szkoda, że zaraz muszę lecieć do pracy. Lecz postanowiłam jeszcze przed wyjściem pokazać Wam kilka pocztówek. Kupiłam je już dawno, na jakiejś giełdzie staroci, ale jakoś nie było okazji, aby je Wam pokazać. Aż tu wczoraj jedna osoba wybrała sobie dwie pocztówki z tej serii z mojego swap albumu. Dlatego postanowiłam, że dzisiaj je Wam pokażę.
Zestaw zawierał 9 pocztówek, ale dla siebie zostawiłam 4, które widzicie poniżej. Pierwsza pocztówka przedstawia pszczołę miodną - matkę, druga - ul wykonany z kłody, trzecia - pszczoły na plastrze miodu, a czwarta - kwiaty lipy szerokolistnej oraz pszczołę :) Pocztówki zostały wydane przez Biuro Wydawnicze "Ruch" w 1965 roku w nakładzie 30000 egzemplarzy. 
Jak Wam się podobają pocztówki? Czy lubicie takie stare okazy?


3 komentarze:

 1. Stare okazy nie należą do moich ulubionych, jednak bardzo podoba mi się przedostatnia z pocztówek. Lubię motyw plastra miodu, więc to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W starych pocztówkach można zobaczyć prostotę, której brakuje teraz. Pocztówki bardziej krzyczą, niż ukazują coś ciekawego.

  Ja spędzam czas a szukaniu informacji w internecie na temat praw człowieka, a użycia broni palnej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie znalazłam pocztówek na giełdzie staroci. :( i w sumie te, które pokazałaś, nie są za bardzo w moim stylu. lubię za to nowe pocztówki przedstawiające miasto czy ludzi w przeszłości

  OdpowiedzUsuń