sobota, 9 stycznia 2016

pocztówki nr 440 - 443

Dzisiejsze pocztówki kupiłam wieki temu, chyba jeszcze, gdy byłam w tym mieście na wycieczce szkolnej, w czasach gimnazjum (a może wtedy byłam jeszcze w podstawówce, w sumie to nie pamiętam dokładnie). Wiem, że była to moja pierwsza wycieczka do tego miejsca. Nie pamiętam z niej prawie nic. Wydaje mi się, że często tak bywa z wycieczkami szkolnymi. Później w Krakowie byłam jeszcze kilka razy. I z czasem wyrobiłam sobie zdanie o tym mieście. Dla mnie Kraków jest zdecydowanie przereklamowany. Będąc tam nie czuję magii tego miejsca. Nie ma tam niczego co by mnie zachwycało. A jakie jest Wasze znanie na temat tego miasta, jakże ważnego w naszej historii?

10 komentarzy:

 1. Byłam tam tylko jako dziecko. Nie mam zdania na jego temat. Pamiętam tylko smoka! Moja koleżanka poszła tam na studia i bardzo podoba jej się Kraków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam tam tylko jako dziecko. Nie mam zdania na jego temat. Pamiętam tylko smoka! Moja koleżanka poszła tam na studia i bardzo podoba jej się Kraków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraków... Miasto tak daleko oddalone od mojego (Poznań), miejsce, w którym byłam tylko raz w życiu, w wieku dwóch lat i kompletnie go nie pamiętam. Może dlatego właśnie ciągnie mnie do Krakowa? No i co z tego, że to miasto przereklamowane? :D Przecież nie trzeba zwiedzać "głośnych" zabytków, ale miejsca, do których turyści niekoniecznie trafiają. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w Krakowie kilkakrotnie, już jako dorosła osoba. Często zdarzało mi się latać z Krakowa do Irlandii, choć mieszkam na Warmii. Lubię Kraków, podoba mi się, akurat ja czuję klimat - w porównaniu z beznadziejną jak dla mnie Warszawą, czuję się w tym mieście bardzo dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie ja także wolę Kraków niż Warszawę :)

   Usuń
 5. Z początku tak jak ty nie czułam magii tego miasta... Jednakże z czasem je pokochałam. :) Kraków naprawdę kryje w sobie wiele miejsc które warto zobaczyć. ;) Jeżeli kiedyś będziesz jeszcze w Krakowie to koniecznie wybierz się nad Zakrzówek (Inaczej zwany Skałkami Twardowskiego), wybierz się na kopiec Krakusa nocą (widoki na Kraków są wtedy przepiękne, wręcz bajkowe). Polecam także zwiedzić Muzeum Armii Krajowej (jeżeli interesujesz się historią). Podobno świetnym miejscem jest także Muzeum Lotnictwa - jeszcze tam nie byłam ale słyszałam dużo dobrych opinii i na wiosnę pewnie się tam wybiorę. :) :)
  Pozdrawiam,
  Ania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham to miasto, choć zbyt często go nie odwiedzam.
  Kartka z papieżem skradła moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście, że kocham Kraków, bo w końcu jestem z Krakowa :) Miasto jest super i ma swój klimat - choć jak już ktoś wyżej wspomniał - magia tego miasta to nie samo centrum, a wiele mniej tłocznych miejsc, często na uboczu, które pokazują jego piękno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moja ostania wycieczka była właśnie po takich niekoniecznie typowo turystycznych miejscach. Wyruszyliśmy przed siebie na spacer, gdzie nas nogi poniosą, ale może nie trafiliśmy do właściwych miejsc

   Usuń
 8. Mnie Kraków się podoba i lubię tam przebywać, choć mieszkać raczej bym w nim nie chciała. Czuję klimat, choć jeszcze nie widziałam wszystkiego czego bym chciała, np. Kopiec Kościuszki czy Kazimierz.

  OdpowiedzUsuń