środa, 15 czerwca 2016

pocztówki nr 635 - 641

Dzisiaj chciałam zaprezentować pocztówki ze Słowińskiego Parku Narodowego. Jest to pierwszy polski park narodowy w mojej kolekcji. Bardzo chciałabym mieć wszystkie parki w swojej kolekcji, więc jeśli ktoś ma jakieś inne na wymianę, bardzo proszę o kontakt.
Park zajmuję powierzchnie ok 32 tys. ha (10 tys. ha to powierzchnia lądowa, 11 tys. ha - wody śródlądowe, a reszta to wody przybrzeżne Bałtyku). Został on utworzony w 1967 roku, aby chronić piękno systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.
Czy macie w swoich kolekcjach pocztówki, przestawiające polskie parki narodowe? Która z pocztówek pokazywanych dzisiaj najbardziej się Wam podoba?
Za pocztówki chciałabym bardzo gorąco podziękować Krystynie, która jest wspaniałą osobą i dba o to, aby w mojej kolekcji znalazły się okazy, które najbardziej mnie interesują. Bardzo, bardzo Ci dziękuję i już szykuję coś dla Ciebie :)


7 komentarzy:

 1. Druga pocztówka jest wspaniała! Bardzo mi się podoba ten pojedynczy, poziomy widok. Byłam tylko raz w tym parku narodowym i chętnie bym tam wróciła, gdyż bardzo, ale to bardzo mi się tam podobało. Wydmy zrobiły na mnie duże wrażenie. Mam chyba jakąś pocztówkę z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, ale to będzie jakaś pojedyncza kartka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chcialabym odwiedzic ten park. Zazdroszcze ci, ze mialas okazje go zobaczyc

   Usuń
 2. Mieszkam niedaleko Roztoczańskiego Parku Narodowego, ale samej nie udało mi się kupić jakiejkolwiek pocztówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne pocztówki. Jak będę kiedyś przy jakimś Parku Narodowym, to będę o Tobie pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w tym Parku i odwiedziłam wydmy (spędziłam tydzień w Łebie na obozie sportowym - do dziś pamiętam codziennie bieganie po wydmach, na samą myśl zaczynają boleć mnie nogi :P), jednak w tamtym okresie jeszcze nie kolekcjonowałam pocztówek, więc nie mam żadnej. Piękne zdobycze, gratuluję, jedna nie umiem określić, która podoba mi się bardziej.

  OdpowiedzUsuń