piątek, 15 kwietnia 2016

pocztówki nr 584 - 587

Guciów to kolejne miejsce w województwie lubelskim, które udało mi się w ostatnim czasie odwiedzić. Wybrałam się tam w marcu zaraz po świętach wielkanocnych, razem z siostrą i jej urwisami :) Pogoda była zagadką, bo jak siedziałyśmy w aucie to padało, ale gdy przyszło do zwiedzania, rozpogadzało się, więc w sumie mieliśmy szczęście :)
Guciów to wieś położona w pobliżu Zwierzyńca, w której mieści się skansen oraz muzeum etnograficzno - przyrodnicze. Chałupa, która znajduje się w skansenie ma 200 lat. Właściciele skansenu nawet tam mieszkali, zaraz po tym jak stali się posiadaczami tego miejsca. Oprócz chałupy mieszkalnej jest tam także stodoła, a w niem masę sprzętów gospodarczych. Nowością jest wystawa ze starymi motocyklami, radiami oraz telewizorami. Mi najbardziej podobał się metalowy rowerek dla dzieci, który możecie zobaczyć na samym dole posta. Zdjęcie co prawda nie powala jakością, ale w półmroku ciężko mi było na szybko zrobić lepsze, a przy dwóch małych chłopcach nie ma za dużo czasu na zrobienie porządnego zdjęcia.
Na pierwszej pocztówce możecie zobaczyć jak wyglądał skansen kiedyś. Dzisiaj jest ogrodzony płotem z patyków i ma więcej budynków. Na ostatnim zdjęciu zobaczycie mniej więcej jak to teraz wygląda.

Jak podobają się Wam pocztówki? Czy byliście kiedyś w Guciowie? Czy lubicie skanseny? Który jest Waszym ulubionym?
6 komentarzy:

 1. Kolejny raz bardzo fajne karteczki :)
  Mega mi się podoba mi się rower, o ile to rower :D
  tam nie byłam, ale w Chorzowie mamy skansen i też szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy tam byłam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej miejscowości, śmieszna nazwa:) Pierwsza pocztówka najlepsza. Tak lubię skanseny. Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie warty obejrzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. 'Stachowa chałupa', to przepiękna pocztówka. Rzadko bywam w skansenach i już nawet nie wiem, gdzie i w jakim kidykolwiek byłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Również nigdy nie słyszałam o tym miejscu :) Choć sama nazwa jest bardzo przyjemna dla ucha :) W skansenach byłam chyba tylko na wycieczkach szkolnych daaawno temu, a sama z siebie jeszcze nigdy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja nigdy o tym miejscu nie słyszałam, ale nazwa jest urocza :)
  Mają również piękne pocztówki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Swego czasu byłam w Guciowie - bardzo sympatyczne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń