sobota, 27 lutego 2016

pocztówki nr 495 - 497

Już kilka razy pisałam, że bardzo podobają mi się czwórkowe akwarele. Na dzisiaj przygotowałam dla Was pocztówki z Przemyśla, jakie mam w swojej kolekcji. Dwie pierwsze dostałam od Weroniki, a ostatnią kupiłam sama. W Przemyślu nigdy nie byłam i jakoś mnie tam nie ciągnie, nie wiem czemu. Lecz na pewno, gdyby nadarzyła się okazja, zwiedziłabym to miasto. Uwielbiam poznawać nowe miejsca :) Od Weroniki dowiedziałam, że Przemyski Zamek Kazimierzowski (który widać na drugiej pocztówce) ma dwie baszty, które można zwiedzać. Wokół zamku jest park, z którego na piechotę można udać się na Kopiec Tatarski. Pierwsza pocztówka przedstawia rynek. Ostania pocztówka to rysunek Igora Steczaka przedstawiający zamek.
Czy byliście kiedyś w Przemyślu? Czy polecacie mi zwiedzić to miasto? Oraz co Waszym zdaniem warto tam zobaczyć? Która pocztówka podoba Wam się najbardziej?


7 komentarzy:

 1. Byłam w Przemyślu w ubiegłym roku i zakochałam się w tym mieście! Jest jednym z ładniejszych polskich miast, jakie widziałam. Polecam się tam wybrać :) Zobaczyć można wszystko, o czym wspominała Weronika, szczególnie Kopiec Tatarski jest niezwykły i widoki są cudne :) W ogóle spacer po mieście warto odbyć, bo praktycznie wszystko jest w bliskiej odległości od siebie. Chętnie bym raz jeszcze się tam wybrała ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiedzaliśmy Przemyśl właśnie z Weroniką! Super było :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekne pocztówki malowane akwarelą! Szkoda, że w Rzeszowie nie mogę ich znaleźć :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie piękne, artystyczne pocztówki <3!

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej urzekła mnie 3 kartka :) Nie byłam nigdy w Przemyślu, ale bardzo chcę tam kiedyś pojechać. Mam tam znajomego, u którego mogłabym się zatrzymać, ale odemnie to kawał drogi, wię ciężko się wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 6. O, jak miło zobaczyć Przemyśl na blogu :) W Przemyślu jest wiele miejsc do zwiedzania, przede wszystkim jest mnóstwo kościołów, Wieża Zegarowa i Wieża Katedralna, z której podziwiać można panoramę miasta i okolic. Polecam też wybrać się do pobliskiego Krasiczyna i Bolestraszyc :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Akwarelki są świetne! Za granicą też się podobają, bo czasami wysyłam takie z Krakowa :) A co do Przemyśla to chyba nigdy jeszcze nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń