środa, 9 września 2015

pocztówka nr 140

Witam wszystkich po długiej nieobecności. Wszystko spowodowane było tym, że od tygodnia nie miałam internetu. Stało się to tak niespodziewanie. Włączyłam komputer i się okazało, że nie ma. Awarię zgłosiłam, ale długo musiałam się naczekać na naprawę. Ale na szczęście już  jest dobrze i mam nadzieję, że nie będzie więcej problemów.
Pocztówkę, którą chcę Wam dzisiaj pokazać przyszła do mnie z Włoch, ze strony postcrossing.com.
Dystans: 1,175 km
Czas: 8 dni 
Uwielbiam pocztówki, na których znajduje się mapa, a ta szczególnie przypadła mi do gustu.
Piacenza – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania (Emilia Romagna), w prowincji Piacenza.
Według danych na rok 2004 gminę zamieszkują 99 150 osoby, 806,2 os./km². Powierzchnia gminy wynosi 118 km². Miasto znajduje się przy głównym szlaku kolejowym i autostradzie z Mediolanu na południe Włoch.
Cremona – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Lombardia, nad rzeką Pad, stolica prowincji Cremona. Według danych na rok 2004 gminę zamieszkują 69 444 osoby, 992,1 os./km². Cremona leży na lewym brzegu Padu, na wschód od Piacenzy.
Parma – miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Parma. 174 tys. mieszkańców. Stolica prowincji. Została założona w 183 p.n.e, jako kolonia rzymska.
A Wy co myślicie o tej pocztówce? 21.05.2015

3 komentarze:

 1. Lubię pocztówki mapki, więc i ta mi się podoba. Z Włoch chyba nie mam jeszcze żadnej kartki z mapką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio polubiłam pocztówki z mapkami, ale takie bardziej kolorowe :D Ta też znalazłaby u mnie miejsce, choć nie należałaby do ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie przepadam za mapkami (poza mapkami metra), ale za to lubię kartki z Włoch. w tej podoba mi się, że poza mapką są jeszcze najciekawsze miejsca regionu.

  pozdrawiam i zapraszam do siebie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń