sobota, 24 października 2015

pocztówka nr 238

Dzisiaj chciałam pokazać Wam czwartą kartkę, którą dostałam za pośrednictwem strony postcardunited.com. Przywędrowała do mnie z Malezji i jest to pierwsza pocztówka z tego kraju. 
Malezja to państwo w Azji Południowo-Wschodniej ze stolicą Kuala Lumpur, a siedziba rządu znajduje się w Putrajaya. Państwo to obejmuje dwa terytoria oddzielone Morzem Południowochińskim, południową część Półwyspu Malajskiego oraz północną część wyspy Borneo.  Ma Półwyspie Malajskim graniczy z Tajlandią i Singapurem, na wyspie Borneo z Brunei i Indonezją. Ukształtowanie terenu jest podobne w obu częściach – nadmorskie równiny przechodzą w gęsto zalesione zbocza gór. Malezja znajduje się w strefie klimatu równikowego.
Z kolei Penang, Którego plażę widać na pocztówce to wyspa u zachodnich wybrzeży Półwyspu Malajskiego, stanowiąca część malezyjskiego stanu Penang. Wyspa ta była pierwszym punktem osadnictwa brytyjskiego na Malajach.

Czas podróży: 11 dni

17.06.2015

5 komentarzy:

 1. Ładna! Och, ja tu marznę , a tu taka ładna plaża :P
  Bardzo podobają mi się znaczki z Malezji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie świetna pocztówka, aby choć trochę podnieść temperaturę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale bym się teraz położyła pod jedną z tych parasolek :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze bardziej mi się zimno robi jak patrzę na takie kartki! :D Tych znaczków jeszcze nie mam, ale chętnie bym przygarnęła :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrząc na taką kartkę w taką pogodę robi mi się jeszcze bardziej zimno :/ Ale to nie zmienia faktów, że plaża prezentuje się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń