sobota, 27 czerwca 2015

roztrzygnięcie konkursu + sposób przechowywania moich pocztówek

W konkursie wzięło udział 12 osób, ale nikt nie był zbyt blisko poprawnej odpowiedzi. Konkretnie w ciągu 4 miesięcy udało mi się zabrać aż 605 pocztówek. Aż sama nie mogę uwierzyć, że uzbierało się ich aż tyle. 
Pocztówkę wygrywa osoba, która udzieliła odpowiedź najbliższą poprawnej, a mianowicie Weronika z bloga Widokówki Weroniki, z którą skontaktuję się w sprawie adresu.
Przy okazji ogłoszenia wyników chciałabym również pokazać wam jak przechowuję moje zbiory. Pocztówki lądują w dwóch segregatorach. W tym z Kuby znajdują się pocztówki polskie, a w tym vintage znajdują się pocztówki zagraniczne. Mam jeszcze zamiar dokupić trzeci na pocztówki z bajek, ze zwierzętami i takimi różnymi, które nie przedstawiają typowych turystycznych. Ale jakoś jeszcze nie znalazłam odpowiedniego.

Widokówki wkładam zazwyczaj po cztery do koszulki. Robię pomiędzy dziurki na gorąco, a później zszywam nitką, tak aby były oddzielone od siebie i nie latały. Osobiście mi się taki sposób przechowywania pocztówek bardzo podoba. A wy co o tym sądzicie? Oczywiście jestem także bardzo ciekawa jak wy przechowujecie swoje zbiory pocztówkowe.


Taki stosik pocztówek czeka jeszcze na rozmieszczenie w koszulkach i poszczególnych segregatorach. Tylko nie wymyśliłam jeszcze jak przechowywać pocztówki o niestandardowych wymiarach, te większe formatem. Może mi coś podpowiecie? Przechowywanie w pudełku jakoś mnie nie zadowala. A nie bardzo pasują do tych koszulek formaty A4.

Tutaj pocztówki czekają w koszulkach na obszycie, są już podziurkowane. Teraz tylko wieczorkiem jakiś ciekawy film i nitka w ruch. :)6 komentarzy:

 1. Gratuluję Weronice wygranej, a Tobie tak pokaźnej kolekcji pocztówek :)
  Ja swoje kartki przechowuję w pudełkach - jedno z pocztówkami, które już umieściłam na blogu, a drugie z tymi czekającymi na publikację. Nie do końca zadowala mnie taki sposób, dlatego wciąż poszukuję czegoś bardziej odpowiedniego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję Weronice :)
  Jak udało Ci się zebrać tyle pocztówek w tak krótkim czasie ?
  Ja póki co przechowuję swoją kolekcję w pudełku, ale zamierzam zrobić im "przeprowadzę" do segregatora :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna kolekcja, jak Ci sie udało zebrać tyle kartek w tak krótkim czasie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super!!! :D Cieszę się z wygranej!
  Gratuluję takiej sporej kolekcji! W 4 miesiące zdobyć 600 kartek to bardzo dużo. Jestem pod wrażeniem :)
  Ja też przechowuję pocztówki w segregatorach, tyle że w A5. Tak to mniej więcej wygląda: http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2014/02/candy-u-weroniki.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Również jestem pod wrażeniem, że w ciągu 4 miesięcy udało Ci się zebrać aż 600 pocztówek ;-) jak tego dokonałaś?
  Ja swoje pocztówki trzymam w albumach po zdjęciach, a te większe w kartonie dekoracyjnym ;-)

  P.S- Zapraszam do siebie na konkurs do wygrania pocztówka z wakacji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję zdobycia tylu pocztówek w tak krótkim czasie. Ale cudeńka w segregatorach :)

  OdpowiedzUsuń