piątek, 19 czerwca 2015

Powitanie + konkursik

W pocztówkach zakochałam się już jako mała dziewczynka. Wszystkich w rodzinie o nie prosiłam (męczyłam). Jak tylko ktoś ze znajomych, rodziny gdzieś wyjeżdżał przysyłał mi pocztówkę. Gdy byłam na wycieczce kupowałam kilka pocztówek na pamiątkę. Jednak z biegiem lat moja pasja zanikała, zagłuszyły ją obowiązki, które z czasem zaczęły na mnie spadać. Jestem z rodzeństwa najstarsza, więc za wiele rzeczy odpowiadałam. Gdy poszłam na studia całkiem zapomniałam o tym jak bardzo lubiłam widokówki.
Całkiem niedawno natrafiłam przypadkiem na stronę postcrossing.com. Wtedy moja pasja odrodziła się na nowo. Teraz każdego dnia wypatruję z niecierpliwością listonosza, a każda otrzymana pocztówka bardzo mnie cieszy. Na stronie postcrossing.com założyłam konto prawie 4 miesiące temu, ale zdążyłam się już trochę do niej zrazić, ponieważ ciągle losuję osoby z Rosji. Na 18 adresów wylosowanych, aż 15 pochodzi właśnie z Rosji :( Ale się nie zniechęcam. Wciąż mam nadzieję na inne kraje.
Zastanawiałam się po co zakładam bloga. Chyba po to, aby mieć coś w rodzaju katalogu swoich zbiorów pocztówkowych. Nie wiem czy ktoś zechce to czytać/oglądać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli znajdą się osoby, które to zainteresuje, to będzie mi bardzo miło, a jeśli nie to mówi się trudno...
Jak na razie to mam bardzo dużo pocztówek do pokazania, bo przez ten czas od kiedy założyłam konto na postcrossing.com udało mi się sporą kolekcję uzbierać, głównie poprzez prywatne wymiany. Aktualnie zajmuję się segregacją zbioru. W sumie to nawet nie wiem dokładnie ile znajduje się pocztówek w mojej kolekcji.
Właśnie, może na powitanie zorganizuję mały konkurs. Jeśli w ciągu tygodnia (czyli do 26.06.2015) komuś uda się zgadnąć ile mam pocztówek w kolekcji dostanie pocztówkę niespodziankę ode mnie. Wypisaną bądź nie, zależnie od tego jaką wybierze. Myślę, że taki mini konkursik zmotywuje mnie do przeliczenia moich zbiorów. Życzę powodzenia osobom, które zechcą wziąć udział. Odpowiedzi piszcie w komentarzach pod postem.

12 komentarzy:

 1. 124 pocztówki :)
  Powodzenia w prowadzeniu bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 111 :)
  A z innej beczki - Ja zauważyłam, że jeśli losuję adresy hurtem - wtedy zazwyczaj na 5 losowanych mam 1 Rosję i 1 Niemcy - a to już jest częstotliwość do zniesienia... Bo 3 wysyłam do krajów dalszych niż Europa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziś losowałam adresy. Na 3 wylosowane wszystkie Rosja :(

   Usuń
 3. Witaj :)! Przede wszystkim na powitanie życzę Ci miłych wrażeń związanych z postcrossingiem :). Ja również zbierałam od zawsze kartki, ale dopiero mój ekswspółlokator oświecił mnie, czym jest postcrossing. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez pocztówek!
  Dzięki za zorganizowanie konkursu - obstawiam jakieś 287 kartek :).

  OdpowiedzUsuń
 4. 320 kartek :)
  Witaj na pokładzie blogosfery postcrosserów ;)

  OdpowiedzUsuń